GETMI.CZ na Firmy.cz

Anticalc magnetická úpravna vody, kovové koncovky - Velikost: 3/4"

Anticalc magnetická úpravna vody, kovové koncovky - Velikost: 3/4"

Zařízení zabraňující tvorbě tvrdých nánosů (vápníku) v potrubích, bateriích, bojlerech, pračkách, myčkách nádobí a jiných technologických zařízeních pro ohřev vody.

Na objednávku Sledovat dostupnost
7 990 Kč 6 603,31 Kč bez DPH
Voda ve své přirozené podobě obsahuje řadu prvků důležitých pro život. Některé z těchto, pro život nezbytných prvků, ovšem způsobují problémy, především při tepelné úpravě vody resp. při jejím využití pro technologické účely.
Největší problém způsobuje vápník. Jeho kvantitativní přítomnost ve vodě se technicky označuje jako tvrdost vody. Struktura vápníku ve vodě způsobuje, že zařízení přicházející do styku s ním jsou znehodnocována tvrdými nánosy – vodním kamenem. Tloušťka vrstvy vodního kamene (vápníku) úměrně roste s časem a množstvím vápníku ve vodě.
Růst tvrdých nánosů výrazně podporuje zvyšování teploty vody. Ohříváním vody se zvyšuje tloušťka vodního kamene. Ten způsobuje velké problémy v celém komplexu zařízení zajišťujícího ohřívání vody. Vodní kámen takto znehodnocuje potrubí, ohřívače vody, vodovodní baterie, armatury, pračky, myčky nádobí, měřící a regulační techniku.
ANTICALC®, zařízení zabraňující tvorbě tvrdých nánosů (vápníku) v potrubích, bateriích, bojlerech, pračkách, myčkách nádobí a jiných technologických zařízeních pro ohřev vody, pracuje na fyzikálním principu úpravy vody.
Použitím této fyzikální úpravy nedochází k odstranění pevných látek a prvků z vody, ty zůstávají ve vodě zachovány a tím je takto upravená voda vhodná k pití.
Aplikace úpravy vody na fyzikálním principu vede ke zjednodušení a zlevnění provozu zařízení pracujících s horkou vodou, bez nutnosti její chemické úpravy. Tím se ušetří náklady na chemickou úpravu a zařízení je šetrnější k životnímu prostředí.
Voda upravená zařízením ANTICALC® se chová jako měkká voda, čímž dochází k úspoře pracích a čistících prostředků – mýdla, saponátů, pracích prášků, až do výše několika desítek procent.
Dlouhodobým působením vody upravené zařízením ANTICALC® na technická zařízení dochází k pozvolnému rozpouštění již existujících nánosů. Během několika měsíců jsou zařízení zcela čistá, bez znečištění a znehodnocení vápníkem.
Používáním takto upravené vody k zavlažování se výrazně podpoří růst vegetace.
Úprava vody na fyzikálním principu je úspěšná při určitém složení vody z hlediska obsahu solí: funguje pro uhličitany (viz popis výše), je-li tvrdost vody způsobena obsahem solí síry, úprava je neefektivní.
Další použití:


Rozvody studené vody – nižší spotřeba energie, vyšší propustnost potrubí

Rozvody teplé vody – nižší spotřeba energie, vyšší propustnost potrubí

Vodovodní baterie – prodloužení životnosti až o 50%

Pračky – prodloužení životnosti až o 50%, 30% úspora pracích prášků, snížení spotřeby energie

Splachovací sada – bez výměn a oprav

Ohřev vody - bojler - snížení spotřeby energie až o 30%, prodloužení životnosti zařízení

Myčka nádobí – prodloužení životnosti až o 50%, 50% úspora prášků a solí

Kotel - topení - snížení spotřeby energie až o 30%, prodloužení životnosti zařízení o 50%

Rychlovarná konvice – zajištění životnosti udávané výrobcem

Napařovací žehlička – zajištění životnosti udávané výrobcem

Kuchyňské nádobí – prodloužení životnosti

Zahrada – úspora na hnojivech, zvýšení výnosů, vyšší odolnost rostlin vůči škůdcům

Bazény – zabránění tvorbě řas, úspora chemických prostředků

Stavebnictví – lepší vlastnosti betonu