GETMI.CZ na Firmy.cz

Vedle spotřebičů je dřez další neodmyslitelnou součástí kuchyně. Přestože třeba máte v kuchyni myčku, praktický dřez se hodí vždycky. Navíc správně zvolený tvar vám může ušetřit místo na pracovní ploše. Mezi nejoblíbenější a finančně dostupné dřezy patří stále ty nerezové. Další oblíbenou variantou jsou dřezy granitové, které jsou odolnější proti poškrábání a lze je sehnat v různých barevných variantách. Nakonec tu jsou dřezy keramické, které už jsou sice finančně náročnější, ale stále stylové.

Jak už jsme psali, je dobré se zaměřit i na tvar dřezu. Chybu neuděláte s dřezem hranatým nebo obdélníkovým, který je mnohem praktičtější než dříve tolik oblíbený kulatý. Pokud vám to místo dovolí, můžete zvolit i dvojdřez nebo dřez s odkapávačem. Lehce tak oddělíte umyté nádobí od špinavého a necháte okapat od přebytečné vody. Jestliže máte menší rohovou kuchyň, je ideální zvolit dřez rohový. Roh kuchyně tak prakticky využijete a ušetříte si místo na pracovní ploše. 

V neposlední řadě k dřezům patří i dřezové baterie. Vyznačují se především delším ramenem umístěným nad hlubším dřezem, díky tomu je zajištěna snadnější manipulace při mytí nádobí. Najdete u nás dřezové baterie stojánkové, nástěnnépákové nebo kohoutkové, případně i baterie vybavené výsuvnou sprchou a přepínáním funkcí.

Zobrazit filtry